Lokálka Pňovany - Bezdružice

OSLAVY JARA NA KONSTANTINOLÁZEŇSKU 15. 5. 2022

Program od 10 do 17 h:
  • NÁDRAŽÍ BEZDRUŽICE: otevřené muzeum železnice, komentované prohlídky nádraží, promítání dokumentárního cyklu Bezdružická lokálka - zpátky v čase, občerstvení, možnost pečení špekáčků na ohníčku (na místě ke koupi), čepujeme Velikonoční speciál Chodovar!
  • DVŮR KRASÍKOV: atraktivní vyhánění stád koz a kůzlátek ze zimních kotců v 11:00 a 14:00 hod., místní minizoo, jarmark, lidová hudba, soutěže, dílničky pro děti, občerstvení, prodej domácích produktů ze dvora
  • OSTATNÍ MOŽNÝ PROGRAM V LOKALITĚ: zřícenina hradu Švamberk na vrchu Krasíkov, Ovčí vrch s památníkem selské bitvy, zřícenina hradu Gutštejn, zámek Bezdružice, naučná stezka na Hradišťský vrch, Studánka lásky, 4 km dlouhá in-line dráha a muzeum hasičské techniky v Konstantinových Lázních, Pocitový chodník a wellness Konstantin tamtéž, a mnoho dalšího.
  • STÁHNĚTE SI: plakát s programem a jízdním řádem autobusu.
Příjezd vlakem doporučujeme!: Z Plzně hl.n. odjíždí přímé vlakové spoje v 8:44, 10:44 a 12:44. Posílená kapacita vlaku v 8:44! V Konstantinových Lázních zajištěn přestup na historický autobus ve směru dvůr Krasíkov. Odpoledne v opačném smyslu návaznost na vlak do Plzně po 14 a 16 hodině.
Příjezd autem - parkování: Doporučujeme se vyhnout parkování u dvora Krasíkov z důvodu omezené kapacity. Parkovat v souladu s předpisy je možné v intravilánu obcí Konstantinovy Lázně a Bezdružice, odkud je dvůr Krasíkov dosažitelný pohodlnou a bezpečnou stezkou pro pěší a cyklisty (viz níže). Cestu lze realizovat i linkou historického autobusu.
Doporučená pěší trasa od železničního muzea Bezdružice přes Konst. Lázně ke dvoru Krasíkov o délce 8,1 km. Zkrácená trasa z Konst. Lázní na dvůr Krasíkov je cca 4 km.
Všechna místa 15. května také propojuje linka historického autobusu.

  • Pořadatelé: Dvůr Krasíkov, Plzeňská dráha, Škoda bus klub
  • Podporují nás: Rodinný pivovar Chodovar, České dráhy, POVED s.r.o.

FOTOGALERIE - BEZDRUŽICKÉ PARNÍ LÉTO

Aktéři četnického představení. Zásah vojáků a četnitva proti vlakovým banditům. Výstava o historii železnice.
Taneční představení během zastávky parního vlaku v Kokašicích. Zastávka historického motoráčku Hurvínek na pňovanském mostě. Představení pro děti na perónu nádraží Bezdružice.
Kafemlejnek Kolejiště Zásmucká zahradní železnice
Kokašice Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010
Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010
Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010
Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010 Bezdružické parní léto 2010
Kafemlejnek v Kokašicích Historické lokomotivy T 435 Hektor u Hadovky. Motorový vůz M 131.1 Hurvínek v Lomničce.
Jízda na drezínách. Tematické výstavy. Originální zázemí pro návštěvníky.
Lokálka Pňovany - Bezdružice
M. Klas, webmaster: J. Šplíchal
vytvořeno: 1. 6. 2010, aktualizace 10. 3. 2022