Lokálka Pňovany - Bezdružice

Floriánské jízdy s lokomotivou 310.072

V sobotu 5. května 2007 se v Bezdružicích konal XI. ročník Floriánské pouti a oslava 780 let od první zmínky o obci. Kulturní program na náměstí Kryštofa Haranta doplňovaly jízdy s parní lokomotivou 310.072. "Kafemlejnek" s vagónky pendloval z Bezdružic do Kokašic a zpět, jednou se podíval až do Cebivi. Na pravidelné vlaky byl nasazen historický motorový vůz M 131.1487, který se týden před akcí vrátil z generální opravy. Na bezdružickém nádraží se konala výstava výkresů dětí s železniční tématikou, na jedné koleji před depem se malí i velcí návštěvníci mohli prohánět na šlapací drezíně. Osvědčené "Bam - bistro" nabízelo točené osvěžení a dobroty. Přestože počasí bylo trochu aprílové, neodradilo od návštěvy a svezení mnoho spokojených návštěvníků. Příroda v okolí naší lokálky se právě v těchto dnech oblékla do pestrých barev, takže pohled na bafající vláček uprostřed rozkvetlých luk poskytuje romantickou podívanou.
Kokašice, objíždění soupravy za přihlížení dětí. Mladíci se evidentně dobře baví na drezíně. Parní vlak právě přijel, historický motorák se chystá k odjezdu.
Bezdružický expres nesměl chybět ani na pouti. Posun v Cebivi. M 131.1487 v záplavě květů na bezdružickém nádraží.
Cestující zvláštního vlaku pozorují posun v Cebivi. Tak jako kdysi před lety stojí lokomotiva u vodní pumpy na mostě přes Hadovku. Mezi cestujícími vládla dobrá nálada.
Lokálka Pňovany - Bezdružice
M. Klas, webmaster: J. Šplíchal
vytvořeno: 19. 7. 2006, aktualizace 28. 7. 2006