Lokálka Pňovany - Bezdružice

Vánoční setkání na lokálce

Neformální sdružení přátel bezdružické lokálky pořádá mezi vánočními svátky a Silvestrem setkání, spojené většinou s pochodem, pečením špekáčků a vpodvečerním posezením v některé hospůdce. Nepsanou povinností je samozřejmě přijet na akci vlakem. Z původně několika pochodníků kolem pana Jiřího Bízka, se akce rozrostla, v roce 2023 se jí účastnilo již na 70 turistů. Termín a doporučená trasa je avizována v prosinci na webu lokálky a sociálních sítích. Je nepsané pravidlo hostitelské obce a místa postupně střídat. Délka pochodu bývá kolem 12-15 km, snahou je vybírat trasu dobře průchodnou, vhodnou i pro kočárky s dětmi a seniory. Budeme rádi, pokud se příští rok k nám přidáte.

2023: Cebiv a Gutštejn

Pochod z Cebivi na hrad Gutštejn a zpět proběhl za nepříliš vlídného počasí, ale účast byla hojná. Jen vlakem od Plzně dorazilo skoro 50 pochodníků, dalších 20 se přidalo v Cebivi. Příjemné bylo závěrečné posezení v místní hospůdce. Na závěr děkujeme obci Cebiv, místnímu SDH a Dámskému klubu ze pěkně připravené zázemí.

Odkaz na několik fotografií z akce: web obce Cebiv.
Pečení špekáčků pod hradem Gutštejn.
Pečení špekáčků pod hradem Gutštejn.
Foto M. Klas, 30. prosince 2023
Vlak nabírá pochodníky ve stanici Cebiv
Vlak nabírá pochodníky ve stanici Cebiv.
Foto M. Klas, 30. prosince 2023

2022: Malovice a Butov

U železničního mostu
Pochod se ubíral trasou ze zastávky Blahousty přes Malovice do rybářské hospůdky Butov. Z ní pak kolem pňovanského železničního mostu zpět do Malovic.
Foto J. Míkovec, 28. prosince 2022

2021: Bezdružice a Úterský potok

Závěrečné posezení v restauraci Jirásek v Konstantinových Lázních
Pochod se mimořádně konal až v termínu těsně po svátcích. Vedl z Bezdružic do údolí Úterského potoka a skončil v Konstantinových Lázních, kde se konalo závěrečné posezení v hotelové restauraci Jirásek.
Foto M. Klas, 2. ledna 2022

2020: Bezdružice, Křivce a Nezdický potok

Vlak nabírá pochodníky ve stanici Cebiv
Za silně mrazivého počasí jsme šli z Bezdružic přes Špičák do Křivců a pak kolem Zaječího potoka zpět do Bezdružic. Byl i čas cestou upéci špekáčky.
Foto M. Klas, 27. prosince 2020
Lokálka Pňovany - Bezdružice
M. Klas, webmaster: J. Šplíchal
vytvořeno: 10. 2. 2024